סידור דירה
ראשי » אין מקום בבית? פתרונות האחסון שאתם חייבים להכיר

אין מקום בבית? פתרונות האחסון שאתם חייבים להכיר

אין מי שלא היה שמח אם היו בביתו עוד מקומות אחסון ולא משנה כמה הבית גדול או קטן, תמיד נראה שאם היה לנו עוד ארון או אם המחסן היה גדול יותר, הכל היה נראה אחרת. גם אתם מחפשים פתרונות אחסנה ולא ממש יודעים מה לעשות עם כל הציוד והפריטים שלכם? הכירו את פתרונות האחסנה שיעזרו לכם לשמור על הבית מסודר ונוח מאי פעם. אתם לא מעצב פנים מוסמך כדי לנצל את חללי האחסון באופן חכם וכל מה שצריך הוא להכיר את השיטות ולחשוב באופן יצירתי.

מסדרים לפני שמאחסנים

לפני שנתחיל לסקור את אפשרויות האחסנה שעומדות בפניכם, בואו ונגלה לכם סוד ידוע, מחסנים ופתרונות אחסון כאלה ואחרים בהחלט יכולים לעזור לכם לסדר את הבית ולהביא פתרונות אמיתיים ויעילים אך יחד עם זאת הבסיס לניצול מקסימלי של חללי האחסון ויותר מכך, היכולת לגור בדירה מסודרת, נובעים קודם כל מהאופן שבו אתם מסדרים את החפצים בביתכם ובעוד שיש אנשים מבולגנים שלא משנה כמה מחסנים וארונות יהיו להם, הבית שלהם תמיד ישאר מבולגן, יש גם אנשים יעילים ומסודרים שיודעים להפיק את המקסימום מהקיים כך שגם אם הם גרים בדירות קטנות באופן יחסי עם מעט מקומות אחסון, הם ימצאו את הדרך לשמור על סדר וארגון.

מה שאנחנו רוצים לומר לכם הוא שהתנאי הבסיסי לדירה מאורגנת הוא לא כמות המחסנים ופתרונות האחסון שיש לכם בדירה אלא היכולת שלכם לחיות בסביבה מסודרת. אם תשכילו לאמץ מספר כללים, תוכלו להוציא את המקסימום מהחלל בביתכם, אפילו אם הוא לא גדול במיוחד.

כללים לסידור הדירה

סידור הדירה הוא כאמור העיקרון הראשון בדרך אל היעד ואם מקפידים על מספר כללים פשוטים, ניתן לצמצם את כמות החפצים שנדרשים לאחסן באופן משמעותי. הרעיון הוא למפות את תכולת הדירה ולהבין מה אתם באמת צריכים ומה ניתן לזרוק, למסור או לתרום. כדי לשמור על תהליך מאורגן, ציינו את הנקודות הקריטיות שיכולות להביא שינוי ושכדאי להתמקד בהן.

מיינו את המגירות

מגירות הן אחד המקומות שבהן נהוג לאחסן גם מסמכים וחפצים שלא באמת צריכים. למה זה קורה? מתוך הנחה שאם לא רואים את זה אז זה לא קיים וניתן לדחות את המיון והטיפול עד להודעה חדשה. אז ההודעה החדשה הגיעה ברגע זה וכעת אתם מתבקשים לפתוח את המגירות ולמיין אותן. לאחר שתסיימו לעשות את זה תגלו בדרך כלל כמה מקום יש לכם כשבמקרים רבים הפינוי יכול להתבטא במספר מגירות שהתפנו לחלוטין.

ארגנו את הארונות

הארונות כמו המגירות, הם עוד חלק בעייתי שמשמש לעתים קרובות לאגירת חפצים שאין בהם צורך אמיתי. אנו ממליצים לסרוק את תכולת הארונות ולסדר אותם באופן מאורגן לפי חדרים כך שלא יווצר מצב שבו אתם לא משתלטים על העניינים. מומלץ לבדוק מה מתכולת הארון ניתן לזרוק או לתרום בדגש על בגדים שניתן לתרום או לזרוק במידה שהמצב שלהם לא טוב. כמו כן כדאי להתמקד בפריטים שהופכים לפחות רלבנטיים עם השנים כמו צעצועים. גם כאן כדאי לתרום את מה שניתן.

סידור ארונות

סידור המטבח

עוד מקום שרבים נוטים לאגור בו חפצים שלא ממש צריכים הוא המטבח. בדקו את כל מקומות האחסון במטבח ומיינו את הפריטים שלא צריכים והשאירו אלה שכן צריכים. כמו כן ניתן לסדר את המטבח ולפנות מקום לחפצים חיוניים ושימושיים על ידי פינוי חפצים לא שימושיים אל מקומות פחות נגישים כמו המחסן.

בדקו מה יש לכם במחסן

זה יכול להישמע מוזר אבל המחסן (בהנחה שיש לכם אחד כזה) הוא עוד מקור לבלאגן אם לא שומרים על סדר וארגון. סרקו את תכולת המחסן ובדקו מה אתם באמת צריכים ומה לא. ככל שעבר יותר זמן מהפעם האחרונה שעשיתם סדר במחסן, כך עולה הסיכוי שתמצאו חפצים שניתן להיפטר מהם ולפנות מקום חיוני.

פתרונות אחסנה שכדאי להכיר

לאחר שסידרנו את הדירה, הגיע העת לדון בפתרונות אחסנה ועל האופן הנכון לאחסן בהם.

השכרת מחסן בחברת אחסנה

השכרת מחסן הוא אחד מהפתרונות המעניינים שקיימים כיום מפני שהוא מאפשר לכל אחד לשכור מחסן בכל גודל במהירות ובמחירים סבירים שבדרך כלל לא יעולו על כמה מאות שקלים.

אחת הדרכים המומלצות להשכיר מחסן היא באמצעות חברות אחסנה שמתחזקות מתחמים עם יחידות אחסון בנפחים שונים ומאפשרות לכם לבחור את היחידה שהכי מתאימה לצרכים שלכם. לאחר השכרת המחסן, באפשרותכם להשתמש בו באופן עצמאי ככל שאתם צריכים. מדובר בפתרון מומלץ מפני שהוא משלב נוחות מרבית ועלויות סבירות שמתחילות ב-38 ש״ח לקוב. ניתן לצפות במחירון השכרת מחסנים לפי נפח וצורך על מנת להתרשם מהעלויות הצפויות אם תבחרו בשיטה הזאת.

השכרת מחסן בבניין

צריכים מחסן אבל לא ממש בא לכם לחפש חברה חיצונית? לעתים קרובות אתם יכולים למצוא מחסן בבניין שלכם או בבניין סמוך. יש בעלי דירות רבים שלא מוצאים שימוש מוצדק למחסן שלהם (כן, יש גם כאלה) ומעוניינים להשכיר אותו במחירים שנעים בדרך כלל בסביבות כמה מאות שקלים. זהו פתרון מאוד נוח שכן הוא נמצא בסמוך אליכם ואינכם צריכים לנסוע מרחקים רק כדי להגיע אל המחסן. נצלו את קבוצות הוואצסאפ המשותפות ותלו שלטים בלובי כדי למצוא את בעל המחסן המתאים.

מחסנים להשכרה

מחסן נייד

אם אתם מחפשים מקום אחסון נוסף כדאי שתכירו גם את יחידות האחסנה המודולריות שניתן להניח במרפסת או החצר. היחידות האלה עשויות חומר פלסטי עמיד לתנאי מזג האוויר כשגודלן נע בין ארגזים גדולים לבין מחסנים של ממש. היתרון של היחידות המודולריות בא לידי ביטוי בפשטות הרכבה והיעדר צורך ברישיון. כמו כן ניתן להתאים את היחידה המושלמת לפי הצורך שלכם והמקום שקיים בביתכם.

אביזרי אחסנה חכמים

עוד פתרון (או פתרונות) מעניין נוסף מצוי בריהוט ואביזרים שתוכננו כך שיוכלו לספק את המטרה שלשמה הם נוצרו אך יחד עם זה גם לאחסן חפצים באופן חכם ובלי לאבד מקום בדירה. בין האביזרים האלה ניתן למצוא ארגזים, ספות ועוד פרטי ריהוט שהוצגו בכתבה שעסקה בפתרונות אחסון באתר 'בית ונוי'.

ולבסוף ברצוננו להדגיש שאף על פי שיש מגוון פתרונות אחסון, חשוב לשמור על בית מסודר ולחשוב באופן יעיל. אם כבר החלטתם להיעזר באחד מהפתרונות שציינו, יש לעשות את זה תוך בדיקה מעמיקה ולהבין אם המחסן באמת תואם את הצרכים שלכם והאם תנאי האקלים בו מתאימים לתכולה שאתם עומדים לאחסן.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך