תכנית הנדסית של בית או דירה
ראשי » 6 טיפים לאיתור קבלן מומלץ בתל אביב

6 טיפים לאיתור קבלן מומלץ בתל אביב

העיר תל אביב מתאפיינת במבנה רב גוני ולצד מבנים שמיועדים לשימור, ניתן למצוא בתים פרטיים, בניינים משותפים, מגדלי מפוארים ומבני תעשייה ומשרדים.

אפשר לומר שתל אביב תמיד היתה "מרכז הבנייה הישראלי", קבעה מגמות אדריכליות והקדימה את זמנה לאורך השנים.

מעבר לכך, ישנו נתון מעניין נוסף שמתייחס לצפיפות האוכלוסין בתל אביב. אם לוקחים בחשבון את העובדה שזו העיר המפותחת ביותר בישראל מבחינה עסקית ותיירותית, מגיעים לצפיפות האוכלוסין הגבוהה ביותר. אם נכניס למשוואה גם את הערים הסובבות כגון גבעתיים, רמת גן ובני ברק, התמונה תראה קיצונית עוד יותר.

נשאלת השאלה כיצד בוחרים קבלן בנייה ושיפוצים בעיר כל כך צפופה ורבגונית? התשובה לכך תהיה מעט מורכבת. אין כלל אחד כזה או אחר שניתן ליישם בקלות בחירת קבלן בתל אביב מאוד דומה לבחירת אדריכל בתל אביב וכדי לעשות זאת באופן המוצלח, עליכם לגלות מעורבות בתהליך.

בחירה בקבלן מומלץ וטוב יכולה לעשות את ההבדל בין תהליך שקוף ונינוח לבין סיוט מתמשך – כזה שיודעים כיצד נכנסים אליו אך לא יודעים איך הוא יסתיים.

קבלן מקומי

ישנם הרבה מאוד קבלנים מומלצים אך ההמלצה שלנו היא לבחור בקבלן תל אביבי שמבצע עבודות שיפוץ ובנייה בעיר באופן שוטף. בחירה בקבלן שיפוצים ובנייה בתל אביב יכולה להבטיח לכם זמינות גבוהה יותר והיכרות של הקבלן עם החוקים העירוניים.

מעבר לכך, ככל שיותר זמן יושקע לצורך השיפוץ או הבנייה וככל שמעט יותר זמן יושקע בנסיעות ועומסי תנועה, כך הסיכוי שלכם לקבל תמורה טובה יותר עבור כספכם תלך ותעלה.

קבלן רשום או שיפוצניק?

עוד התלבטות שמשפצי בתים רבים עומדים בפניה היא האם לבחור בקבלן שיפוצים או בשיפוצניק ומה למעשה ההבדל בין שני אנשי המקצוע הללו.

נסביר זאת בקצרה. על מנת להיות קבלן צריך לעבור את הקורסים וההשתלמויות הנדרשות שבסופן הופכים לקבלן רשום בפנקס הקבלנים של ישראל. הוא האוטוריטה הגבוהה בשטח שמרכז את בעלי המקצוע ופעולות הבנייה השונות.

לעומת הקבלן, השיפוצניק אינו זקוק להכשרה מסוימת ובדרך כלל הוא יהיה אחד מבעלי המקצוע שעובדים במקום. חשוב לציין שמבחינת דרישות החוק, כאשר מדובר בבניה או שיפוץ נרחב שעולה על סכום מסוים (שיכול להתעדכן מעת לעת) חובה עליכם לשכור קבלן ולא שיפוצניק.

מעבר לכך, אם פניתם לאדריכל, אתם לבטח יכולים לקבל מספר המלצות על קבלנים או שיפוצניקים מומלצים שהאדריכל עובד אתם באופן שוטף.

המלצות

קבלן או שיפוצניק הולכים ללוות אתכם לאורך מספר שבועות לפחות ויהיו יד ימינכם בבניית הבית החדש או השיפוץ של דירה קיימת. אני מניח שכולנו שמענו על קבלנים או שיפוצניקים שלקחו את הכסף ונעלמו מבלי לסיים את העבודה. אנו עוד ניגע בהיבט החוקתי בהמשך אך בכל אופן, המלצתנו היא לחפש קבלן שיפוצים מומלץ בתל אביב.

איך עושים את זה? אם אתם מכירים מישהו שהעסיק בתקופה האחרונה קבלן, תוכלו לשאול אותו על החוויה שהיתה לו. מעבר לכך וכפי שכתבנו בתחילה, תוכלו להיוועץ עם האדריכל או עם מעצבת הפנים ובכל אופן, בצעו מחקר קצר על האדם שאתם עומדים לשכור. הזנת השם בגוגל יכולה לגלות האם מדובר בקבלן רשום ולעתים קרובות לספק לכם הרבה מאות חוות דעת.

תיק עבודות

עוד דרך טובה להתרשמות היא לצפות בתיק העבודות של הקבלן – ממש כמו שבחרתם את האדריכל. יחד עם זאת זכרו – צפייה בתמונות היא דבר נחמד אך אל תוותרו על קפיצה לבית שנבנה או הדירה ששופצה. בקשו מהקבלן מספר ממליצים שגרים באזור מגוריכם, תאמו איתם פגישה וסעו לצפות באיכות העבודה בדגש על נקודות הגמר.

באותה הזדמנות הציגו שאלות ללקוחות כדי להבין האם הם מרוצים מהשירות, מה היה צריך להשתפר וכיוצא בזה. כל הפעולות הללו יכולות להראות לכם מעט מוגזמות אך בפועל כדאי לכם להפנים שלבחירת קבלן שיפוצים משקל מאוד גבוה על התהליך ואותם בירורים ובדיקות יכולים יחד למנוע מפח נפש בעתיד.

קבלן שמתמצא בסוג העבודה

כפי שהסברנו בתחילה, תל אביב היא העיר המגוונת ביותר בישראל ולכן ישנם קבלנים עם תחומי התמחויות שונות. כדי לבצע את הבחירה הנכונה, בחרו בקבלן שמתמחה בסוג העבודה שאתם צריכים. אם אתם בונים בית חדש, קבלן שמתמחה בבנייני משרדים או חנויות יהיה אפשרות טובה פחות מקבלן שמרבית העיסוק שלו מסתכם בבניית בתים פרטיים.

ניסוח חוזה ברור

לבסוף ולאחר שבחרתם את הקבלן המועדף, נסחו חוזה ברור שבו מצוינת מהות העבודה, התשלום, מועדי התשלום, התחייבויות הקבלן, מועד התחלת הפרויקט וסיומו וכן הלאה.

חתימה על חוזה ברור היא עוד צעד להבטיח את השלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר וזהו הצעד הטוב ביותר למניעת אי הבנות במקרה הטוב ורמאויות במקרה הרע.

שילוב מעצבת פנים בתל אביב

בחירת קבלן מומלץ היא חלק קריטי בהצלחת הפרוייקט אך מי שמעוניין לקחת את הפרוייקט מספר צעדים קדימה, יודע שכדאי שיהיה איש מקצוע נוסף שידע לתכנן את החללים ולעצב אותם באופן המיטבי. זה בדיוק המקום שאליו נכנסת מעצבת פנים בתל אביב אשר יכולה לסייע לכם בתכנון, קבלת רעיונות ועיצוב לפי סטנדרטים מקצועיים גבוהים שמשלבים בין נראות לבין פרקטיקה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך